Deweloper Katowice

Firma Esus Nieruchomości to Katowicki Deweloper, działający na terenie całego śląska. W ofercie znajdują się nieruchomości nowe jak i z rynku wtórnego. Czym jednak kierować się podczas wyboru mieszkania? I czy warto kupować mieszkanie prosto od dewelopera?

Mieszkanie od dewelopera

Każda osoba decydująca się na zakup mieszkania staje przed trudnym dylematem. Wybrać rynek pierwotny, kupując mieszkanie od dewelopera zazwyczaj w surowym stanie czy też rynek wtórny z gotowym do zamieszkania i często wyposażonym lokum. Zakup mieszkania to decyzja na wiele lat, jak zatem podjąć odpowiednią decyzję?

Zupełnie nowe czy przechodzone i używane?

O doborze odpowiedniego mieszkania decyduje mnóstwo drobnych szczegółów i czynników. Najważniejszą kwestią jest najczęściej lokalizacja, która rzutuje na czasie dojazdu do pracy, trzeba też pamiętać o odpowiedniej liczbie atrakcji i bezpieczeństwie okolicy. Rozmiar mieszkania i jego cena to równie ważne aspekty, które trzeba rozważyć przy wyborze mieszkania. Wszelkie portale z ogłoszeniami oferują tysiące najróżniejszych ofert, w których możemy przebierać godzinami. Jednak zanim to zrobimy powinniśmy zacząć od wybrania rynku, na którym będziemy chcieli znaleźć wymarzone mieszkanie. Zależnie od tego czy będzie to rynek pierwotny, gdzie będziemy szukać ofert u deweloperów czy też rynek wtórny, gdzie mamy do wyboru ogłoszenia w różnych kanałach komunikacji a także pośredników nieruchomości.

Dlaczego zatem warto wybrać mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera to dobre rozwiązanie dla młodych osób.1 stycznia 2014 roku powstał nowy program finansowania zakupu mieszkań o nazwie “Mieszkanie dla Młodych”. Mieszkania, które mogą brać udział w programie muszą pochodzić z rynku pierwotnego. Jest to wspaniała okazja na skorzystanie z rządowych dopłat na deweloperskie mieszkanie w Katowicach.

Stan deweloperski, czyli?

Kupując mieszkanie od dewelopera najczęściej odbierasz je w stanie deweloperskim, tzn. możesz je urządzić według własnych upodobań i wg własnego projektu. Indywidualna aranżacja, dopasowane materiały, ułożenie sprzętu i dobór mebli to świetny sposób na urządzenie mieszkania w wymarzony sposób. Ponadto wszystkie połączenia wodno-kanalizacyjne a także instalacja elektryczna są zupełnie nowe i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Co więcej, to udogodnienia ułatwiające sprawy codzienne. Winda, podziemny parking, specjalne miejsca na rower to obecnie standardowe rozwiązania, których nie znajdziemy w starym budownictwie.

Różnica w czynszu i różnica wartości

Kolejną zaletą zakupu mieszkania bezpośrednio od dewelopera jest zdecydowana mniejsza liczba formalności a także niskie opłaty czynszowe. Mieszkańcy nowych, deweloperskich mieszkań płacą mniejszy czynsz niż lokatorzy mieszkań spółdzielczych z rynku wtórnego.

Co więcej, nowe mieszkanie jest warte zdecydowanie więcej niż porównywalne mieszkanie z rynku wtórnego. W przypadku gdy będziesz chciał sprzedać mieszkanie za kilka lat, dostaniesz o wiele więcej niż za mieszkanie z rynku wtórnego.